İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Basit Gıda değişimi ile Kilo verin

10 Basit Gıda değişimi ile kilo verin

Öncelikle hepinize merhabalar bugün makalemde konu olarak 10 Basit Gıda değişimi ile kilo verin i işledim umarım beğenirsiniz .Bunları mümkün olduğunca uygulamaya çalışın. Hadi makalemize geçelim.

1- Yağlı süt yerine yağsız veya yarım yağlıyı seçin

Günlük tükettiğiniz sütle yarım veya yağsız sütle değiştirin.

Bu Yağı dolayısıyla da kaloriyi azaltacağı için kilo vermenizi sağlayacak.

Günlük tam yağlı sütün içindeki yağ oranı yüksek olduğundan dolayı Bunun yerine Daha az yağlı olanı veya Yağsız olanı tercih etmek Yağ oranını azaltacağından dolayı Kaloriyi de azaltacaktır ve bu sayede Kilo vermenize yardımcı olur Birde süte şeker koymadan içerseniz daha fazla kilo verebilirsiniz.

2- Beyaz Ekmek yerine Çavdar ekmeği tüketin

Çavdar ekmeği normal ekmekten daha sağlıklıdır çünkü içinde buğday yerine çavdar bulunmaktadır

Ayrıca Çavdar buğdaydan daha az kalori içermesinden dolayı normal ekmek yerine çavdar ekmeği tüketmek daha mantıklıdır

10 Basit Değişimle kilo verin

3-Kahvaltıda kızarmış yumurta yerine haşlanmış tercih edin

10 basit değişimde kilo verin

Kahvaltıda haşlanmış yumurtaya geçmek hem yumurtanın kalorisini azaltır hem de yağ kullanılmadan suda haşlandığı için  yumurtanın içindeki protein sentezlerinin yok olmasını engeller.

Birde daha kolay yapımı da yanında cabası.

4-Klasik beyaz peynir veya kaşar peyniri yerine süzme peynir tercih edin

Klasik beyaz peynirde ve normal kaşar peynirinde oldukça fazla derecede yağ bulunmaktadır. Bu nedenle  daha az yağlı olan ve daha sağlıklı olan süzme beyaz peynire geçiş yapmak daha mantıklı olacaktır

5-Yemeklerde Kola veya benzeri içecekler yerine Ayran Tercih edin

Yemeklerde kola gibi gazlı içecekler tercih etmek hem asitli olmalarından dolayı fazla içilmesi durumunda mide rahatsızlığı verebilir

hemde çok şekerli olmalarından dolayı kalorileri de yüksek buda size kilo aldırın etkenlerdendir.

Bunun yerine ayran tercih etmek hem içinde süt ürünü bulunduğundan dolayı kalsiyum oranı çok  yüksek olur hemde şeker bulunmadığı içinde kilo vermenizi sağlar.

6-Lezzetli atıştırmalıklar yerine diyet krakerlere geçiş yapın

Diyet krakerlerini tüketin çünkü o çok sevdiğiniz çikolatalı bisküviler oldukça şekerlidir ve O çok sevdiğiniz çikolatalı bisküviden vazgeçin şekerli ve zararlı yağlarla doludur onlar

yerine onun yerine daha sağlıklı olan diyet bisküvilere geçiş yaparsanız oldukça kilo verebilirsiniz tabi ki diğer maddeleri de uygulamanız lazımdır.

10 Basit gıda değişimi ile kilo verin

7-Film izlerken cips yerine patlamış mısır tercih edin…

Bunun başlıca nedeni kalorisidir çünkü cips çok yağlı bir gıda olduğundan dolayı onu yemek halinde oldukça fazla kalori alırsınız ama patlamış mısır tam aksine neredeyse 0 kaloridir ama genede ikisininde bir faydası bulunmamaktadır.

8-Pazar kahvaltılarında kızarmış ekmek tercih edin

Pazar kahvaltılarına hepimiz bayılırılız ama ufak bir değişikliğe ihtiyacımız var o yüzden artık reçelinizi normal ekmeğe değilde kızarmış ekmeğe sürün bu %60 oranında kalorisini düşürür ve kim sevmez ki kızarmış ekmek.

9-Sabah kahve yerine 1 orta boy elma yiyebilirsiniz

Bu kaloriden ziyade daha çok sağlıkla ilgilidir sabahları kahveyi hangimiz sevmeyiz ama kahve zararlı olabiliyor o yüzden sabah kalktığınızda güzel sulu bir elma ile başlarsanız daha sağlıklı olursunuz.

10- Poğaça veya açma yerine taş fırın simiti tercih edin

10. 2 Poğaça veya 2 açma yerine 1 adet taş fırın simit tercih edin

Bunun sebebi poğaça veya açmada yağ çok fazla kullanılmaktadır ama taş fırın simitlerde yağ oranı oldukça az olduğundan dolayı daha az kilo alırsınız.

Evet makalemizin sonuna doğru geldik böyle daha çok 10 Basit Gıda değişimi ile kilo verin makalelerinden istiyorsanız yorumolarak iletebilirisiz.

Umarım 10 Basit Gıda değişimi ile kilo verin adlı makalem işinize yaramıştır bu maddeleri düzenli olarak hayatınızda uygulayın umarım makalemizi beğenmişsinizdir.

Diğer makalelerimize ulaşmak için lütfen linki tıklayınız.  Kalori sözlüğüne ulaşmak için burayı tıklayınız.  Gıda kaynaklarını doğru harcalayalım. BM gıda ve tarım örgütü sayfası için lütfen tıklayınız

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir