15 Günde 5 Kilo Diyet Listesi

935dbd09c0a7727e2143877810820513 XL

Herkes  ideal vücut ölçülerine sahip olmak ister. İdeal ölçülere sahip olmak içinse diyet yapmak hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeğidir.

Günümüzde birbirinden farklı onlarca diyet listesi var. Bunlardan bazıları gerçekten etkili olup kilo verilmesine yardımcı olurken bazıları hiçbir sonuç vermemektedir. Bir diyet listesinin aslında vereceği sonuç sizin bünyenizle doğru orantılıdır.

Yazımızda sizlere 15 günde 5 kilo verdiren liste paylaşacağız. Yalnız yazımızda da belirttiğimiz gibi verilen kilolar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bazı Notlar

Not 1: Diyeti uyguladığınız sürece yürüyüş yapmaya yada evde egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz.

Not 2: Diyet metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olabilir. Bu yüzden diyeti uyguladığınız süre boyunca metabolizma hızlandırıcı bitki çayları tüketmeye çalışın.

Not 3: Çay veya kahve gibi içecekler tüketebilirsiniz. Fakat şeker kullanmamalısınız.

Not 4: Ara öğünlerinizi aksatmamalısınız.

Not 5: Listeyi maksimum 15 gün uygulamalısınız. 15 günden fazla uygularsanız metabolizmanız yavaşlayabilir.

15 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Listemizi paylaşmadan önce yukarıda belirttiğimiz notlarda yer alan bilgileri dikkate alarak diyet listesini uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde diyet listesinden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Listede düşük kaloriye sahip olan besin grupları yer alıyor. Bu yüzden şeker, kalp veya tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin listeyi uygulamamalarını tavsiye ediyoruz.

Sabah: Kahvaltınızda domates, salatalık, yeşillik, biber, 1 kibrit kutusu az yağlı beyaz peynir, 5-6 adet zeytin isteğe bağlı olarak 1 dilimden fazla olmamak suretiyle kepek ekmeği tüketebilirsiniz. Diyeti uyguladığınız süre boyunca her gün hepsini yemek zorunda değilsiniz. Arasından seçimler yaparak menünüzü küçültebilirsiniz.

Öğlen: Öğlen yemeklerinde hafif yiyecekler tercih etmelisiniz. Ton balıklı salata, 100 gram haşlanmış veya ızgara tavuğun yanında yeşillik, ekmek içi kullanmadan hazırladığınız 3 adet yumurta, semiz otu veya ıspanak (isterseniz yanında yoğurt tüketebilirsiniz.) yiyebilirsiniz. Ek olarak az yağ ile 1 adet yumurta kullanılarak hazırlanmış menemen yiyebilirsiniz.

Akşam: Bu öğünde yine hafif yiyecekler tüketmeniz gerekiyor. Örneğin 1 porsiyon sebze yemeğinin yanında elma tüketmek vazgeçilmez menünüz olmalı. Izgara et veya tavuğun yanında salata da yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla