150 Kalorinin Altındaki Çorbalar

çorbalar

150 Kalorinin Altındaki Çorbalar , Formda kalmak isteyen ve kendine özel diyet listesi hazırlamayı düşünenler için Türk Mutfağından kalorisi az doyurucu lezzetler…

1- Kelle Paça Çorbası (143 Kalori)

Kelle Paça çorbası, özellikle kış aylarında hem protein oranı hemde içerdiği sarımsak ve diğer enzimlerden dolayı, soğuk algınlığına çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu çorba yüksek protein oranından dolayı uzun süre tok tutar, diyet listelerinize eklemenizi tavsiye ederiz.Ancak ağızda bıraktığı ağır sarımsak kokusunu göz ardı etmeyin 🙂


2-Mantar Çorbası (65 Kalori)

Mantar Çorbası yüksek oranda protein içerir, ve kalorisi çok düşüktür. Yaz kış içilebildiği gibi, hafif krema ilavesi ile de çok lezzetli olur. Liste hazırlarken ekleyebilirsiniz…

 


3- Tavuk Suyu Çorba (67 Kalori)

Tavuk suyu çorbada hem hastalıklara karşı çok iyidir hemde vucudun protein dengesine destek olur. Kışın daha çok tercih edilir. Hazırlarken göğüs eti seçiminde bulunmalısınız. Havuç ve patates ile lezzetlendirebilirsiniz.


4-Şehriye Çorbası (80 Kalori)

Şehriye çorbası altarnatif seçimlerinizde bulunabilir. Protein olarak bir etkisi olmadığından çabuk acıkmanıza neden olabilir. Şehriye çorbasının yanına mutlaka doyurucu bir ana yemek seçilmelidir.


5- Tarhana Çorbası (115 Kalori)

Tarhana çorbası Anadolu kültüründen gelmektedir. Kış aylarında hastalıklara karşı vücudu korur. Bolca tüketilmesi tavsiye edilir.


6- Brokoli Çorbası (50 Kalori)

Brokoli Çorbası 2000 li yıllardan sonra Türk Mutfağına giriş yapan yabancı kaynaklı bir besindir. Lezzet açısından biraz zayıftır. Eğer ailenizle beraber bir yemek listesi hazırlıyorsanız, diğer alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

 

 

 


7- Düğün Çorbası (90 Kalori)

Bolca yoğurt ve ince et içerdiğinden dolayı protein deposudur. Acıkma hızınızı azaltacaktır. Ailenize de rahatlıkla yedirebilirsiniz. Lezzetli ve doyurucudur.


8- Ispanak Çorbası (123 Kalori)

Ispanak çorbası, yapımı çok pratik olan bu çorbayı, kış aylarında tüm aile bireylerine bolca yedirebilirsiniz..

 

 

 

 


9- Domates Çorbası (60 Kalori)

Genellikle yaz aylarında tecih edilen domates çorbası kalorisi düşük ve ayrıca antioksidan özelliğine sahiptir. Seveni çok sever ama bazısıda hiç yiyemez. Ödül olarak bir miktar kaşar rendeleyip üzerine serpebilirsiniz.

 

 

 

 


150 Kalorinin Altındaki Çorbalar

listemizi zaman buldukça güncelleyeceğiz, sizlerde bildiğiniz lezzetleri yorum kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz.

blogdan

Merhaba 20 senedir internet ile haşır neşirim, tecrübelerimi sizle ile paylaşmak istedim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla