Sabahları Egzersiz İçin Motive Olmanın Yolları

Egzersiz Icin Motive Olma

Egzersiz için motive olma konusunda sizlerle birkaç öneri paylaşacağız. Sabahları egzersiz yaptığınızda, bütün gün daha dikkatli ve üretken olduğunuzu hiç fark ettiniz mi? Bu bir tesadüf değildir. Sabah egzersizi vücudunuz ve zihniniz için birçok fayda sağlar. En başta, egzersiz metabolizmayı hızlandırır; tüm gün daha yüksek oranda kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca, egzersizinizi planlarınız arasından çıkardığınız için gün boyu rahatça farklı planlar organize edebilirsiniz.

İşte sabahları egzersiz için motive olma hakkında önerilerimiz..


Çalar Saatinin Yerini Değiştir

Yatağınızın yanında çalar saatinizle uyumak yerine çalar saatinizi yataktan uzak bir yere koyun. Böylelikle yataktan çıkıp ayağa kalkıp kapatmanız gerekecek. Yürüdükten sonra, egzersiz giysilerinizi giymek ve mahalle çevresinde sabah yürüyüş rotası yapmak için ya da spor salonuna gitmek için dışarı çıkmanız daha kolay hale gelecektir. Müzik çalan bir alarm kullanırsanız, egzersiz havasına girmenize yardımcı olması için onu egzersiz esnasında dinlediğiniz çalma listenizdeki bir şarkıyla ayarlayın.

 

Arkadaş Edin

Spor ve kilo verme konusunda kendinize bir dost edindiğinizde sizi buluşma noktasında bekleyen biri olduğunu düşünerek yataktan kalkmanız daha kolay olacaktır.

 

Hedef Belirle

Her pazar gecesi, önümüzdeki hafta egzersiz programınızı oluşturun. Örneğin, “Bu hafta Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma sabah 06: 00’da kalkıyorum ve işe gitmeden 1 saat yürüyorum.” şeklinde planlar oluşturabilirsiniz. Sabah egzersiz programınızı tıpkı bir randevu gibi planlayın. Bu uygulamayı yaparsanız sabah egzersiz programınıza sadık kalma olasılığınızın daha yüksektir.

 

Egzersiz Müzikleriniz Size Özel Olsun

Müzik sabahları iyi bir motivasyon kaynağıdır. Egzersiz yaparken müzik dinlemenin olumlu düşünceleri üretebileceğini ve yorulmayı dengelemeye yardımcı olabileceği söylenir.

 

Spor Çantanı Geceden Hazırla

Egzersizinizi planlı şekilde devam ettirirseniz bir sonraki gün ne yapacağınızı bilirsiniz. Spor çantanızı geceden sporunuza uygun kıyafetlerle hazır tutmak sabah size vakit kazandıracaktır.

 

Kendinizi Ödüllendirin

Bir saat çalışmak için haftanın 5 gününün 4 günü kalkıyor ve çabalıyorsanız bu emeklerin karşılığını kendinize armağan etmelisiniz. Bir arkadaşınızla yeni bir film izlemek veya konsere gitmek, tatile çıkmak vb. gibi kendiniz için güzel bir şeyler yapın.

 

Uykusuzluk Çekiyorsanız Endişelenmeyin

Zamanla vücudunuz düzenli spora alışacak ve daha rahat uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Düzenli egzersiz yaptığınızda, gece daha iyi uyursunuz. Gece daha iyi uyursanız, egzersiz yapmak için uyanmak daha kolay olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla