Egzersizde Yapılan Hatalar

Egzersizde Yapilan Hatalar
Amacınız kilo vermek ise, düzenli egzersiz gündelik hayatınızın bir parçası haline gelmelidir. Düzenli egzersiz yapanlar, ne yapacaklarını ve nasıl yapılacağını biliyorlar çünkü bu konuda doğru araştırmalar yapıyorlar, bu gibi makaleleri okuyorlar, ya da başkalarının deneyimlerini sorguluyorlar. 

Egzersizde yapılan hatalar olduğu sürece kilo verme süreciniz uzayacaktır. 

  • Plansız Çalışmak

Plansız çalışmak, başarısız olmayı planlar. Bir egzersiz planınız olmadan çalışmak, nereye gittiğinizi görememek demektir. Yolculuğun sonunda olmak istediğiniz yere gelme ihtimaliniz son derece düşüktür.

İyi egzersiz planları, hedeflerinize ulaşma azmiyle birlikte kilo verme hedeflerinizi, deneyim düzeyinizi ve egzersize harcayacağınız vakit gibi diğer hususları dikkate almanızı sağlar.

Kendinizden emin değilseniz veya ne yapılacağından emin değilseniz, yalnızca sizin için kişiselleştirilmiş egzersiz eğitim programı tasarlamak üzere, nitelikli bir kişisel antrenör ya da spor salonuyla iletişime geçmelisiniz

  • Egzersiz Çeşitliliği Olmaması

Egzersizin, gündelik hayatınızın bir parçası olmasını istiyorsanız, öncelikle tadını çıkarmalısınız. Sıkılmanızı önlemeye yardımcı olmanın yanı sıra, egzersiz programınıza çeşitlilik katmak, aslında daha fazla kilo vermenize ve donanımlı bir spora başlamanıza yardımcı olacaktır.

Peki nasıl egzersiz çeşitliliği sağlarsınız? Çok basit. Aynı egzersizleri aynı yoğunluklarda her zaman uygularsak, bedenleimiz rutine alışır ve yanıt vermez. Egzersizlerinizi ve bunları yaptığınız sırayı değiştirerek, vücudunuzun yenilikleri hazmetmek için daha çok çalıştığını göreceksiniz.

  • Esneme Hareketlerini Atlamak

Esneme hareketi, ısınma ve soğuma gibi adımları genelde atlarlar. Çoğu kişi bu faaliyetleri zaman kaybı olarak değerlendirir.

Esneme, ısınma, soğuma hareketlerinin bir çok faydası vardır:

– Vücudunuzu, önünüzdeki etkinliğin yoğunluğu için hazırlarsınız.

– Yaptığınız her egzersiz vücudunuz için en maksimum yararı elde eder.

– Yaralanma ve sakatlanmaları önler.

– Baş dönmesi veya bayılmaya neden olan kan basıncının düşmesini engeller.

– Egzersiz sonrası sertliği veya acıyı önler.

  • Yeterince Egzersiz Yapmamak

Bazen haftada 2 ya da 3 gün egzersiz yapmak vücudunuzda oluşmasını istediğiniz değişiklik için yeterli olmayabilir.

10 kilo ve daha fazlası için her gün bir şekilde egzersiz yapmaya çalışın. Egzersiz programlarına ek olarak, yürümek veya bisikletle çalışmak, çalışmakta olduğunuz iş yerinden en uzakta park yerleri seçmek gibi diğer egzersiz fırsatları da değerlendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla