Göbek eriten diyet

Gobek Eritme Diyeti 2[1]

Göbek eriten diyet ; göbek veya karın bölgesinde oluşan yağlanma insülin direncinin en temel belirtisidir. Bu yağlardan kurtulmak için yapılan diyetlerin ve zayıflama tekniklerinin birçoğu işe yaramamaktadır. Çünkü yanlış teknik ile diyet yapmaktadırlar. Bu tür insanlarda o yağları eritmek için glisemik endeks diyeti uygulanmalıdır. Bu arada Tiroid bezlerinin düzgün çalışıp çalışmadığının da mutlaka ölçülmesi gerekmektedir. Uygun bir diyet tasarımı için ilk önce kişinin tüm tahlilleri yapılmış ve tüm hormon değerleri ölçülmüş olmalıdır. Hormonlarda oluşacak bir tersli diyetin ters tepmesine neden olabilir.

Bu nedenle glisemik endeksi düşük bir beslenme şekliyle hem istediğiniz kadar yiyerek hem de zayıflamak mümkün. Glisemik endeks kavramı 1980’li yıllarda Kanadalı Profesör Dr. David Jenkins tarafından ortaya atılmıştır. Bir besinin veya karbonhidratın glisemik endeksi onun kan şekerini ne kadar yükseltebileceğinin bir belirtecidir. Glisemik endeks diye tabir edilen indikatörün değeri 0 ile 100 arasında değer bulmaktadır. Şekerin değeri 100 kabul edilerek diğer besinlerin kan şekerini artırma gücü veya etkisi belirtilir. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan şekerini çok hızlı bir şekilde artırır ve bu nedenle kilo oluşumuna sebep olur. Eğer glisemik endeks az ise, o gıda, kan şekerini çok daha yavaş ve daha az artırır. Bu tür besinler ise zayıflamak için çok yararlıdır. Protein ve yağlar için glisemik endeks mevzu bahis değildir.

Kolay göbek eriten diyet nasıl yapılır?

Zayıflamak isteyen şişman insanların glisemik endeksi düşük besinler alması ve bunları tüketmesi gerekir. Kolayca diyet uygulamak için ilk önce kararlı olmalısınız. Kolay diyet yapımı için bazı adımlar verilebilir. İlk adım akıllıca yiyeceğiniz karbonhidratları seçmektir. Yüksek şekerli gıdalar yerine düşük şekerli gıdalar yenmelidir. Besinlerin yaklaşık olarak şeker yükleri bellidir.

Bu bilgiyi elde ederek mutlaka ve mutlaka yüksek şeker yüküne sahip olanlar diyetlerden çıkarılmalıdır.  Ayrıca her öğünde mümkün mertebe en az kaloriyi almak şarttır. Bir zayıflama programının başarılı olabilmesi yani sizi arzu ettiğiniz kiloya indirebilmesi için mutlaka ve mutlaka devam şarttır. Eğer devam edemiyorsanız, diyetiniz başarısız olacaktır ve boşuna diyet yapmış olacaksınız.

En önemli konu iştah kontrolü ve iştahınızın sürekli olarak sizi yemek yemeye yönlendirmeden ayakta tutmasıdır. Sürekli acıkan bir insanın diyet yapması çok zordur. Sağlıklı bir şekilde uzun süre diyet yapabilmek için sıkılmadan diyet yapabilmenin yollarını mutlaka bulmanız gerekmektedir.

Bunu sağlayabilmek için de düşük şeker yüklü besinleri tercih etmeli, yani kan şekerinizi aniden yükseltmeden beslenmeniz gereklidir. 1 sene süresince diyetinizi devam ettirebildiğiniz de mutlaka ve mutlaka fit bir bedene sahip olacaksınız. Hem de diyet sonunda beslenme alışkanlığınızı ve kan şekerinizi dengelediğiniz de artık kilo almamaya alışmış bir vücuda sahip olacaksınız. Kolay diyet ile uzun süre zayıflama programları yürütebilir ve bunu değişik besinlerle destekleyebilirsiniz.

Göbek eriten diyet makalemizin sonuna geldik, sizlerde düşüncelerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz…

blogdan

Merhaba 20 senedir internet ile haşır neşirim, tecrübelerimi sizle ile paylaşmak istedim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla