Göbek Eriten Gıdalar Nelerdir?

Gobek Eriten Gidalar 5

Göbek eriten gıdaları sizlerle paylaşacağız. Bu gıdaları tüketirken yaşamınızı ve sağlığınızı da kaliteli bir şekilde devam ettirdiğiniz sürece etkisini kısa vadede görebilirsiniz.

Kalıcı kilo vermenin sırrı kalori saymak ya da kilo verme hileleriyle olmaz. Bunun yerine vücudun doğal açlık halini ve uyku sürelerinizi yeterli seviyede tutmanız gerekir. Yağ yakmanız için enerjinizin çoğunlukla yüksek olması gerekir.


Balık

Diyetlerde balık en yaygın besinlerden biridir. Çünkü vücutta omega 3 eksik olduğunda beyninizdeki sinir sistemi düzenli çalışmaz ve uyku hormonu üretiminde dengesizlik meydana gelir. Omega 3 eksikliği olan insanlar normal dinlenme dönemlerinde uykusuzdur ve bu da sağlıksız gece yarısı yemeklerini tüketmelerine sebep olur.

Balık aynı zamanda iştahınızı doyurabilecek şekilde zengin bir besindir. Yağları ve karbonhidratları yediğinizdeki kaloriden daha az kalori alır ve daha çabuk yakarsınız. Omega 3 aynı zamanda kalp sağlığını olumlu yönde etkiler ve kalp krizi riskini azaltır.

Fındık

Baklagiller psikolojik durumu güçlendiren magnezyum açısından oldukça zengindir. Dolayısıyla uykusuzluğunuza en iyi ilaç olacaktır. Kilo vermek tamamen huzurlu bir uykuyla ilişkilidir. Ayrıca magnezyum kadınların düşük bağışıklık sistemi sebebiyle kalp hastalığına, kansere, diyabet ve Alzheimer hastalığına yakalanmasını da önemli ölçüde engeller.

Süt

Göbek eritmesi ile ilgili olarak süt, gerçekten iyi bir vücuda sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmez besin kaynağıdır. Yağ eritmenin en önemli etkeni kalsiyum ve protein tüketmek olduğu birçok araştırmada kanıtlanmıştır. Üstelik kalsiyum uykunuzu getirir ve kaliteli bir uyku dönemi geçirmenizi sağlar.

Kiraz

Meyveler tüm diyetlerde yer alır öyle değil mi? Ama her meyvenin vücuda faydası farklıdır. Yatmadan önce birkaç kiraz tüketmeniz uyku hormonunuzu etkiler. Kiraz vücuttaki melatonin seviyesini arttırdığından dolayı uykusuz kalıp açlık hissine kapılmazsınız. Aynı zamanda kiraz kilo vermeye teşvik eden önemli bir antioksidandır.

Uzmanlar uyku kalitenizin kilo vermekle doğrudan alakalı olduğunu kanıtlamıştır. İyi bir uyku çekmeyi ertelediğinizde vücudunuz yiyecekleri doğru zamanda yakamaz ve açlık hissi geçmez. Özellikle bölgesel bir kilo probleminiz varsa bu konuda daha özenli davranmalısınız. Çünkü aldığınız en ufak zararlı besin vücudunuzda uyku sorununuz sebebiyle daha zor yakılacak ve uzun süre yerini koruyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla