İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karpuz Kilo Aldırır mı ?

Karpuz Kilo Aldırır mı ? Zayıflama kürlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Her kürün kendine göre üstünlüğü ve dezavantajı var. Zayıflama kürü uygulayabileceğiniz meyvelerden bir tanesi de karpuzdur. Karpuz diyetinin ayrıntılarına geçmeden önce, karpuzun çok büyük bir oranda su içerdiğini belirtmek isterim. Bu da karpuzun vücut için ne kadar değerli olduğunu ifade etmekte yeterli olacaktır sanırım. Çünkü su vücudumuzun büyük oranda temel bileşenidir.

Karpuz diyetinin detayları

Karpuz diyetinin detaylarına gelince yine kür olarak bu diyeti uygulamaya başlamalısınız. Sabahları hiçbir şey yemeden yarım kilo karpuz ve yağsız beyaz peynir ile sabaha merhaba demelisiniz. Bunun haricinde hiçbir şey yememelisiniz. Öğlen saatlerine geldiğinizde karpuz ile birlikte zeytinyağlı yemekler yiyebilirsiniz. 1 dilim ekmek hakkınız da bulunmakta. Akşam saatlerine gelindiğinde yağsız et ve yine 1 kilo kadar karpuzu yemelisiniz.

Karpuz Kilo Aldırır mı
Karpuz Kilo Aldırır mı

Bu kürü tam 3 gün boyunca hiç bozmadan uygulamanız durumunda, vücudunuzda kanın akış hızı dahi değişecektir. Tansiyonunuz dengelenecek ve zehirli maddelerden vücudunuzu arındırmaya başlamış olacaksınız. 3 günden sonra bir miktar daha gevşeterek yine karpuz diyetine devam edebilirsiniz.

Karpuzun yaz günlerinde vücuttaki iyon dengesini sağlama konusunda ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hem vücudun sus tutmamasını sağlayan ama hem de vücudun su ihtiyacını gideren olağanüstü bir meyvedir karpuz. Bu mükemmel meyveyi mevsiminde tüketmekten sakın geri durmayın. Karpuz diyeti ile zayıflamak çok kolay ve hayat bu şekilde çok sağlıklı.

Karpuz Kaç kalori ?

1 dilim karpuz kaç kalori ? Karpuz meyesi 56 kaloridir. Görece olarak doygunluk hissi yaratır. Her öğünde yenilebilir ve yaz aylarında su ihtiyacınızın bir kısmını karşılamakta yardımcı olur.

Karpuzun Faydaları

  1. Gözlerimizin için gerekli olan vitaminlerden A vitaminini bolca bulundurur.
  2. İnsan vucudunun, yiyecekleri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olan B-1 vitamini
  3. Vücudunuzun kan hücreleri oluşturmak için ihtiyaç duyduğu B-6 vitamini
  4. Doku büyümesi ve yenilemesi, hastalılardan korunmak için hayati önem taşıyan C vitaminini karşılar
  5. Bolca antioksidan içerir. Bunun çeşitli faydaları vardır . Başlıca olarak, kalp hastalığı , kanser ve diğer durumlara karşı korunmaya yardımcı olabilir .

Karpuz tohumları şaşırtıcı derecede harika bir atıştırmalık, kızartması kolay ve demir ve magnezyum ile doludur .Kabuk bile sizin için iyidir ve yenilebilir! Avantajları hakkında her şeyi buradan öğrenin.

Karpuz Kilo Aldırır mı ? Arkadaşlar makalemizin sonuna geldik, umarım makalemizi beğenmişsinizdir. Diğer makalelerimize ulaşmak için lütfen linki tıklayınız. Karpuz ile ilgili ingilizce diğer kaynaklar için tıklayınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir