Kilo Vermeyi Hızlandırmak İçin 7 İpucu

Hizli Kilo Verebilmek Icin 7 Ipucu

Kilo vermek için diyet yapan herkes öncelikle hızlı kilo vermeyi hedefler. Ancak bu kimi zaman kilo vermek uğruna bile olsa eksik beslenmelere ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Sizinle, bu süreci hem hızlandıran hemde sağlığınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı doğru yönde değiştirmeniz için Kilo Vermeyi Hızlandırmak İçin 7 İpucu  paylaşacağız.

  1. Ara öğünlerden vazgeçmeyin. Mutlaka gün içerisinde sağlıklı atıştırmalıklar alın ve tüketin. Örneğin; ceviz içi, badem, gün kurusu, kuru incir gibi besinler hem kan şekerinizi dengeler hem de gün içerisinde açlığınızı bastırmanızı sağlayacaktır.
  2. Şeker, un ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Gün içinde tükettiğiniz çay ve kahvelere şeker yerine sakarin kullanabilir, tamamen şekeri kesmeden önce kısa süreli bırakma alıştırmaları yapabilirsiniz.
  3. Egzersiz bu süreçte çok önemli bir rol oynar. Haftada en az 150 dakika spor yapan insanlar kilo kaybı konusunda daha başarılıdır. Asansör yerine merdiven kullanın, daha fazla yürümek için arabanızı varacağınız yerden daha uzağa park edin.
  4. Tüm sınavlarınıza meydan okuyun. Taze pişmiş hamur işlerine karşı koyamayacağınızı biliyorsanız, mutfağınızda bunları yapabileceğiniz malzemeler bulundurmayın. Arkadaşlarınızla ve ailenizle bir yere gidecekseniz ve kendinizi kontrol etmenin zor olacağını düşünüyorsanız onlarla buluşacağınız mekanlarda menünün tamamı yerine size fayda sağlayacak bölümlerine bakın.
  5. Kızartma yiyecekleri çok seviyorsanız fırında pişirerek o tadı elde etmeye çalışın. Böylelikle sevdiğiniz yiyeceklerden tam anlamıyla vazgeçmek zorunda kalmamış olursunuz.
  6. Kendinize hesap verebilin. Yediklerinizi ve yaktıklarınızı mutlaka not alın. Not aldıkça ve yaktığınız kalorileri gördükçe motive olacaksınız. İsterseniz sizinle birlikte kontrol eden bir diyet arkadaşınız, bir destek grubunuz veya bir gıda günlüğünüz olsun, günlük gıda seçeneklerinizi takip etmek yalnızca bir kaç dakika alacaktır. Ancak kilo verme başarınızı iki katına çıkarabilir.
  7. Evinizde hazırladığınız ya da dışarda yediğiniz yemeklerde daha küçük porsiyonlar yemeye dikkat edin. Araştırmalar daha az porsiyon sipariş eden veya restoranlarda tabaklarındaki yiyecekleri paylaşan kişilerin kilo verme konusunda daha başarılı olduklarını göstermektedir. Örneğin; öğle yemeğinde meze veya çocuk yemeklerini sipariş edebilirsiniz. Ya da küçük porsiyonlar tercih etmek için büyük tabaklar yerine yemeğinizi çorba kasesinde yiyebilirsiniz.

Bu gibi ufak detaylar kısa vadede fark yaratmayacak gibi gözükebilir. Ancak kolaylıkla yapılabilecek değişikliklerdir ve zamanla kaybolan kilonuza hız katacaktır.

Kilo Vermeyi Hızlandırmak İçin 7 İpucu makalemizin sonuna geldik, sizlerde tecrübelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla