İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kivi Diyetiyle Nasıl Kilo Verilir ?

Kivi Diyetiyle Nasıl Kilo Verilir ?

Hepinize merhabalar bugün sizlerle kivi diyetiyle nasıl kilo verilir adlı makale yazdık.

Bazı hormonsal dengesizlikler kilo almanın temel nedeni olmakla beraber, fazla kilolar da hormonal dengeyi bozmaktadır. Fazla kilolu bir insanda bu hormon dengesizliklerinin olup olmadığı mutlaka tespit edilmelidir. Kilo almanın sık görüldüğü hormon dengesizlikleri, sıklıkla tiroit bezi hastalıkları veya böbreküstü bezinin olması gerekenden fazla çalışması sonucu oluşan hastalıklardır.

Tiroit bezi baş kısmımızda bulunan, kelebek formunda bir bezdir ve metabolizmamızın hızını da kontrol eden tiroit hormonlarını sağlar. Tiroit ameliyatı geçiren hastalarda, Hashimoto tiroiditi denen tiroit rahatsızlığı olanlarda ve 45 yaşından sonra kadınların çoğunda tiroit bezi hastalıkları ortaya çıkar. Bütün bu hastalıkları doğal diyetlerle çözmek ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün.

Kivi Diyetiyle Nasıl Kilo Verilir
Kivi Diyetiyle Nasıl Kilo Verilir

Özellikle kivi diyeti son yıllarda oldukça önem kazandı. Kivi diyetinin uygulanış şekli karpuz ve kiraz diyetlerine benziyor. Sabah kalktığınızda aç karnınıza 2 kiviyi yiyorsunuz. Yaklaşık 2 saat sonra tekrar 1 dilim kepek ekmeği ve yağsız peynirle 1 kivi daha yiyorsunuz. Öğle öğününü yine yarım dilim ekmek, yağsız et ve 1 kivi ile bitirdikten sonra akşam saat 18 civarında 2 kivi ile günü tamamlıyorsunuz.

Bu giriş kürünü 3 gün devam ettirmeniz şart. Bu 3 gün boyunca en az 3 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Bu 3 günün sonunda hormonlarınız dengeye girmiş olacak ve egzersizle birlikte kilo verme hızınız artacak.

Arkadaşlar makalemizin sonuna geldik, umarım makalemizi beğenmişsinizdir. Diğer makalelerimize ulaşmak için lütfen linki tıklayınız. Kivi fiyatlarıyla ilgili bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir