Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Corbasi Diyeti Faydali Mi E1481056023691

Herkes fit bir vücut hayal eder ve bunun için fazla kilolarından hemen kurtulmaya çalışır. Ünlülerin bu konudan en çok başvurduğu diyetse lahana çorbası diyeti.

Yazımızda sizlere ünlülerin uyguladığı ve hızlı bir şekilde sonuç veren lahana çorbası diyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Diyet Hakkında Önemli Notlar:

Not 1: Diyette başarılı sonuç elde etmek istiyorsanız günde en az 8 bardak su tüketmeye önem göstermelisiniz.
Not 2: Lahana çorbası diyetini her uygulamanızda maksimum 7 gün uygulamalısınız. 7 günden fazla uygulamak bünyenize zarar verebilir.
Not 3: Diyeti bir sonraki uygulamanızda en son uygulamanız üzerinden minimum 14 gün geçmiş olmalı.

Lahana Çorbası Tarifi

Malzemeler:
1 orta boy lahana
5 – 6 adet büyük soğan
1-2 adet domates
2 tane yeşil biber
1 demet maydanoz
Hazırlanışı:
Lahananızı ve diğer sebzeleri ufak ufak keserek üzerini örtene kadar su ekleyin. Tuz, baharat veya et suyu tableti kullanabilirsiniz. 10 dakika yüksek ateşte pişirin. Sebzeler yumuşadıktan sonra altını kısın. Lahana pişince söndürün ve isterseniz mikserle çekebilirsiniz. Tamamen piştiği zaman domates çorbası kıvamında olacaktır.

Diyetin Uygulanışı

Birinci Gün:
Diyeti uygulamaya başladığınız ilk gün sadece lahana çorbası ve meyve tüketiyorsunuz. Meyve olarak elma tüketebilirsiniz. Elma tokluk hissi meydana getirecektir.
İkinci Gün:
Diyetin ikinci gününde sadece sebze ve lahana çorbası yemelisiniz. Sebze olarak patates tüketebilirsiniz fakat çok nişastalık olan mısır gibi sebzelerden uzak durmanız gerekir.
Üçüncü Gün:
Diyetinizin üçüncü gününde lahana çorbasının yanında meyve ve sebze tüketebileceksiniz. Mısır gibi nişastalı sebzelerden yine uzak durmanız gerekiyor. Aynı zamanda muz da tüketmenizi pek tavsiye etmiyoruz.
Dördüncü Gün:
Diyetin dördüncü gününde lahana çorbasının yanı sıra sadece süt, muz ve yoğurt tüketebilirsiniz.
Beşinci Gün:
Diyette beşinci güne kadar geldiyseniz oldukça iyi gidiyorsunuz demektir. Bugün diyetinizde lahana çorbasının yanı sıra sınırsız protein tüketebilirsiniz. Kırmızı et, beyaz et veya domates tercih edebilirsiniz.
Altıncı Gün:
Diyetin altıncı gününde çorba içmiyorsunuz. Bunun yerine sınırsız protein veya sebze tüketebilirsiniz.
Yedinci Gün:
Diyetimizin son gününe geldik. Bugünde hiç çorba tüketmiyoruz. Sadece meyve ve sebze tüketilecek. Bugün biraz zorlanabilirsiniz. Ama buraya kadar dayandıysanız bugünü de atlatmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla