Limon Suyu İle Kilo Vermek

Limon Suyu Ile Kilo Vermek 3

Limon suyu ile kilo vermek mümkündür. Limonla doldurulan su, kilo vermede popüler bir içecektir. Vücudunuzdaki toksinleri atar, iştahı azaltır ve vücudun sindirim süreçlerini yağ emilimini engelleyecek şekillerde düzenler.

Limon suyu ile kilo vermek için sadece limonun suyunu kullanmanız, meyvenin en etkili bölümü olan kabuğunu dışarıda bırakmanıza sebep olur. Limonlu suda genelde limonun suyu kullanılır ama kabuğunu da kullanırsanız size kattığı fayda ikiye katlanacaktır.

 

Özellikle sabahları bu durumu alışkanlık haline getirirseniz diyetinizde sabah saatlerinde içeceğiniz limon suyu kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır. Limonlu su içerken suyun ılık olmasına çok dikkat etmelisiniz. Ilık su ile içilen limon aynı zamanda C vitamini kaynağıdır. Ve bazı araştırmalar obeziteyi eksik C vitamini sebebiyle olduğunu da öne sürmüştür.

Birçok diyetisyen kilo verme sürecinde bol su içilmesi gerektiğini söyler. Fakat suyu saf haliyle sevmeyen kişilerde bu durum oldukça can sıkıcı hale gelir. İşte bu noktada limonlu suyu devreye sokup suyun içine birkaç damla limon eklerseniz gün boyu kalorisi olmayan farklı bir içecek içiyormuş gibi hissedersiniz.

Limonda bulunan bir tür lif de kilo vermeyle doğrudan alakalıdır. Limonlu suyun faydaları arasında;

Kötü kolestrolü azaltmak

Ağrı, ateş gibi semptomları iyileştirme

İnsülin seviyesini dengeleme ve tepkisini önleme de bulunmaktadır.

Limon suyu ile kilo verme çabalarınızla birleştiğinde mutlaka sonuç alırsınız. Eğer bu süreçte planladıklarınızdan bir tanesini bile eksik yaparsanız hedeflediğiniz yer bütünüyle ele alındığında eksik parçalar olur ve başarısız olma ihtimaliniz artar.. Kilo kaybı ancak beslendiğinizden fazlasını yakabilirseniz eğer sonuç verir. Diyetinizi, meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, yağsız proteinler ve az yağlı süt gibi düşük kalorili, besleyici zengin gıdalarla doldururmanız gerekir. Gününüze hareket kazandırmanın yollarını bulmak tükettiğiniz her fazladan kaloriyi yakmanızı sağlayacaktır.Kilo vermeye çalışırken, diyetinize daha fazla su ilave etmek faydalı olacaktır. Her yemekten önce 2 bardak su limonlu içmek, kilo vermek için diyet yapan bir kişiye 12 haftada 4 kilo fazladan kaybettirmiştir.

Bir çok fayda meyvelerin kendisinden gelir, fakat ılık bir limon suyu içmek bir yeşil elma yemekten bile daha faydalıdır. Limonu seviyorsanız sabahın ilk saatlerinde mutlaka bir fincan limonlu su için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Araç çubuğuna atla