ip atlayarak zayıflama – ip atlamak zayıflatır mı

İp Atlamak Zayıflatır mı ?

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve günlük alınan kalori miktarını azaltmak her ne kadar kilo vermeye yardımcı olan bir durum olsa da her diyet listesi mutlaka fiziksel etkinliklerle desteklenmelidir. Vücudun hareket etmesi ile birlikte kilo vermek çok daha kolay olmakta ve dahi verilen kilolardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün olmaktadır. İp atlamak vücuda gereken egzersizi sağlamaktadır.

İp atlayarak zayıflama

İp atlayarak zayıflamak, yağ yakmak oldukça mümkündür. İp atlamak hem mevsim şartlarından bağımsız, hem de ekstra materyallere ihtiyaç duyulmayan bir aktivitedir. Kadınların özellikle basen bölgelerindeki fazlalıktan kurulmaları adına vücudu çalıştıran bu aktivite yavaş yavaş arttırılmalıdır. İlk etapta bu aktiviteyi yapan kişiler ki eğer vücutları spora alışkın değilse, 10’luk 10 set halinde toplamda 100 kez atlama yapmalıdır.

ip atlayarak nasıl zayıflanır

İp atlamak her ne kadar çocukların da oynadığı bir oyun olsa da bu aktivitenin vücuttaki yağları yakan, gerçek bir spor olabilmesi için bir takım kuralları da bulunmaktadır. Bacaklar kalça genişliğinde açılmalı, dizler bir miktar bükülmelidir. Ardından yalnızca yerden yarım parmak kadar zıplanmalıdır. Bu şekilde ilk etapta 10’luk 10 set halinde başlanan aktivite zamanla durmaksızın 500 adede kadar çıkarılmalıdır.

Ev ortamında yapılabilen bu egzersiz inanılmaz derecede kilo verilmesine yardımcı olabilmektedir. Vücuttaki hemen hemen tüm kasların çalışmasını sağlayan doğru ip atlama, tam anlamıyla eşsiz bir kardiyo egzersizidir. İp atlanmaya başlandıktan çok kısa bir süre sonra vücutta yağ yakımı hemen başlamaktadır. Belli aralıklarla dinlenmenin bu aktivite için hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

ip atlamak kaç kalori

İp atlama egzersizleri vücudun çalışmasını yani metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Vücudun sürekli çalışan metabolizması sayesinde egzersiz yapılmadığı anlarda dahi yağ yakımı devam edebilmektedir. Saatte yaklaşık olarak 1000 kalori yakılmasını sağlayan bu egzersiz vücudu tam istenilen forma sokmaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ip atlayarak zayıflama - ip atlamak zayıflatır mı, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Aranan Kelimeler:

  • ender saraç ip atlayarak zayıflama
  • ip atlamak zayıflatırmı
  • ip atlayarak zayıflanır mı
  • ip atlamak ender saraç
  • ip atlamak zayıflatırmı ender saraç
  • diyet yapan biri kaç kez ip atlamalı
  • ip atlayarak forma girilir mi
  • ip atlamak yan yağları eritir mi
  • ip atlama kaç set
  • gunde ucyuz tane ib atlamak zayiflatirmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir